Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Na, majd ha kinő a levágott keze az embernek megtérés után, akkor beszéljetek...

Nem mondom, hogy nem történhet meg... De nem ez a jellemző ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tájékoztatlak barátom kezének alakulásáról :)

és ha lesz esküvője: feltétlenül meg leszel hívva ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
igggen... elméletben ugye... nincsenek beteg keresztények se, sőt meg se igen halunk, vagy ha mégis, akkor jó vénségben, betelvén az élettel...

döbbenetes felismerés volt számomra (lelkes karizmatikus számára), hogy Isten terve alapvetően NEM a FÖLDI JÓLÉTÜNK körül forog :)

tehát: ELMÉLETBEN nyilván a megtérést követi a szabadulás, és a boldog élet

ugyanakkor... ha szabad GYAKORLATI példát idehoznom (megtért-megszabadult homoszexuális barátomról van szó), ő azt mondta: "az ördög MEG AKART FOSZTANI a NORMÁLIS CSALÁD ajándékától, de - hála Jézusnak - ez a terve MEGHIÚSULT: NEM HAGYOM, hogy ezt elvegye tőlem"

Nos lehet, hogy jobb lett volna azt írnom, hogy "ha megtér, akkor meg is szabadulhat", mert így adtam megint egy magaslabdát egy kis helyben topogtató vitára. :)
Te is elméleti síkra helyezed a dolgot majd egy gyakorlati gyümölcsről számolsz be. Jobb ha te is ez utóbbit hirdeted, mint azt, hogy a szabadulás csak egy elméleti opció.
A helyzet az, hogy nagyon könnyű egy valóban ujjászületett embernek megszabadulni a nyamvadt démonoktól, de nincs az a nagy felkent próféta, aki meg tudna egy olyan embert szabadítani, aki nem akar megszabadulni.
A szabadulás vágya előfeltétel a szabadsághoz. Különben hiába nyílik meg a börtönrács, ha a fogoly nem akar kijönni, mert pl. nem tudja, hogy kijöhet, hogy ki kellene jönni.
A fogvatartás egyes számú stratégiája: elhitetni, hogy nincsenek démonok, tehát értelmetlen szabadulásról beszélni.
2. Ha vannak is, nem lehet megszabadulni a bűntől a megkötözöttségtől, mert pl. genetikailag kódólva van, vagy a vérében van, ahogy régebben mondták.
Pedig van szabadság, mégpedig ott, ahol Isten Szelleme.
Azt pedig nem mondtam, hogy elméletben ugye... nincsenek beteg keresztények se hiába próbálod ez lederiválni az írásomból. :)
Van beteg keresztény gyakorlatban is, de az evangélium az, hogy van Gyógyító, van gyógyulás, sokkal valódibb, több lehetőség az újjászületett számára mint az Istentől távol lévő számára.
Más.
Isten első számú akarata valóban nem a földi életre vonatkozik, hanem az örök életre, de mivel Ő alapértelmezetten jó, ide is jó dolgokat szánt nekünk. Ezt a jót fosztogatja a rabló, megeszi a hernyó, a szöcskeő, a cserebogár stb. Sok múlik rajtunk, hogy mennyit tudunk ebből megmenteni.
Az evangélium hirdetésébe az is beletartozik, hogy ne hagyjuk az embereket belenyugodni a vesztes helyzetbe semmilyen területen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
TE EX...

most KOMOLYAN KÉNE VEGYEM, hogy te VELEM vitatkozol??

mennnymá... te még nagyban "a világban voltál", mikor én már szabadulásért imádkoztam emberekkel...

ex írta:
Azt pedig nem mondtam, hogy elméletben ugye... nincsenek beteg keresztények se hiába próbálod ez lederiválni az írásomból.


el kell keserítselek: nem is tudom, MILYEN írásodra gondolsz!! nem onnan deriváltam, egyszerűen ismerem ezt a gondolkodást

és NEM MONDTAM, hogy nem kell gyógyítani, meg szabadítani, meg törekedni a gyógyulásra és a szabadulásra ("hiába próbálod ez lederiválni az írásomból")

CSAK annyit mondtam: az ELMÉLETBEN logikusan következő dolgok azért a GYAKORLATBAN alá vannak rendelve ISTEN TERVÉNEK, ami nem feltétlenül CSUPÁN a földi boldogságunkra-egészségünkre-bőségünkre irányul

igen, arra IS, de (és nem teszek úgy, mintha ezt nekem kellene neked elmagyaráznom) a LÉNYEG ugyebár ODAÁT van!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nekem meg ez a párbeszéd is azt erősíti, hogy bizony az embertől függ a változás, vagyis az akarattól. Akarok-e szabadulni, vagy nem. Tehát a szabadulás lehetősége bennünk van, nem? De persze vannak korlátok, amiket még akarattal sem lehet átlépni. Erről beszélt Ezüst.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
volt egyszer valaki... aki MAJDNEM megtért...

azt mondta: "te net! most úgy érzem magam, mint az az ember, akinek azt mondják, hogy "kelj fel és járj!", próbálnék is, de NINCS LÁBAM!"

nos... valóban hosszú folyamat, volt egy kb 1 éves "nyugodt periódus" (közvetlen életveszély elmúltával már "nem volt sürgős" a megoldás keresése), a pásztorom már le is mondott róla (én nem!)...

nos... majd EZÜGYBEN is tájékoztatlak az eredményekről :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Megint konkrétumok nélkül írsz. :)

Na én arra gondoltam, hogy ugyan lehetséges, hogy el lehet folytani azokat a bizonyos hajlamokat, csak kérdés, hogy valóban meg lehet tőle teljesen szabadulni - ha valóban genetikus eltérés.

---
Nem is tudom, ha azt látnám, hogy a hittel valóban csodás gyógyulásokra lehetne szert tenni, akkor szerintem az emberek többsége hívő lenne.
A mai karizmatikus gyülekezetek szerintem erre építenek, de nem tudom, hogy azoknak a megtéréseknek, amik egy átmeneti lelkesedésből történnek mennyire hosszútávú az eredményük.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 12., hétfő 11:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
---

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
tájékoztatlak barátom kezének alakulásáról :)

és ha lesz esküvője: feltétlenül meg leszel hívva ;)

Kösz szépen, nem kell meghívnod, nekem elég, ha az időjós békát megkapod szülinapodra ;)

Idézet:
mikor annyira leépült agyilag, hogy egy csekket úgy tudott kitölteni, h haza kellett telefonálnia (meg berakták vizsgázni, egy átbulizott éjszaka után, és közölték vele: oda jobbra fel írd a nevedet, ha NEM TUDOD, nézd meg a személyidben!)

Jééé! Nálunk is 1 pontot ért a 12-ből, ha valaki helyesen felírta a nevét!
(ELTE ÁJK, levelező...)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szerintem minden kérdést onnan kellene először is megvizsgálni, hogy milyen tényezők vezetnek el az egészséges, normális élettől való eltérésre.
Na most pl. egy fogyatékos embertől nem lehet számonkérni a fogyatékosságát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
most KOMOLYAN KÉNE VEGYEM, hogy te VELEM vitatkozol??

A te írásodból jött az jött le, de ha nem, annak csak örülök. :)
Idézet:
mennnymá... te még nagyban "a világban voltál", mikor én már szabadulásért imádkoztam emberekkel...

Akár lehetnék is ilyen fiatal (mindenféle értelemben), de nem vagyok. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd bökjelek meg (szeretetből, NE bántásnak vedd) a RÉGI "sablonkérdéssel":

"HITGYÜLIBETÉRTÉMEG????" - mert én nem... mikor a budaörsi gyüli indult, én már házicsoportot vezettem nálunk otthon :)
kijártunk a budaörsi házba, a "zárt alkalmak" kivételével, természetesen :)
és bizony volt hogy egy HÓNAPIG is abból éltünk, személyesen is, meg a házicsoport is, amit ott kaptunk

mostanában kerültek elő a jegyzeteim :)
pl. megtaláltam (rosszul leírva) Lester Sumrall nevét az egyik cetlin :)
meg mikor Derek Prince volt ott :) meg Mahesh Chavda...
nnna.. most rendesen elkapott a nosztalgia :D

aztán végül házicsoportostul (kb 20 fős "kisgyülivel") csatlakoztunk a HGy-hez :)

de ez már egy másik történet :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos ezzel nem fiatalítottál, csak magadat öregbítetted. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
no igen... én is csak CSETEN vagyok már 25 :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
no igen... én is csak CSETEN vagyok már 25 :D

és megszólalt a legidősebb nick, reszkető hangon:
- ... amikor még az Eniacot programoztuk, és... elírunk egy tizedes pontot az Erzsébet híd nyúlásának számításánál... és kijött, hogy maximális terhelésnél 1 m-t sűlyed a közepe... akkor kaptam gyomorfekélyt...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség