Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
furcsa helyzetbe kerültem :)

miközben gyakorlatilag ex-szel értek egyet politikai nézetek szempontjából, annak KIFEJTÉSI MÓDJÁTÓL maximálisan el kell határolódjak...

kavics-ex párbeszéd:
Idézet:
kavics-Idézet:
Annyira jó lett volna hallani tőled ennyi idő után, hogy vannak a jobb oldalon hívő keresztyének.

ex mondja:
Nézd hívő emberek vannak, ahogy a farizeusok is Istenhívő emberek voltak, ahogy Nikodémus is. Nekik is az újjászületést parancsolta Jézus. Viztől és Szellemtől. Ha Nikodémusnak újjá kellet születni, akkor a reformátusok sem gondolhatják magukról, hogy nekik nem kell. Igen ez az a pont ahol egy szakadék van közöttünk és itt választanom kell a ti barátságos jóindulatotok vagy a bibliai igazság között, amit megmutatott nekem Isten.


innen már világos, hogy HOGY kerül ide a HitGyüli:
evangéliumi keresztény = újjászületett ember (nyilván nem CSAK a HGy-ben található, ex szerint se, de azé.. ez ott - szerinte - jellemző, míg pl. refiéknél ugye - szerinte - az újjászületés szükségessége mutatja, hogy NEM ÁLTALÁNOS

ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni... itt MUSZÁJ magas cé-re váltanom: EMBER!!! ha TE MÉG nem láttál zöld szemű embert, NE SIESS KIJELENTENI, hogy NEM IS LÉTEZIK!!

jelenthetem: ISMEREK "evangéliumi, újjászületett hívő keresztényeket" refi körökben!! (csak nézz körül)
és másfelől: ISMEREK velem együtt ős-budaörsi "kezdetektől ott voltunk" testvért a HGy-ből, aki ANNYIRA KÉPTELEN volt a cselekvő kereszténység LEGALAPVETŐBB vonásait, a gyümölcsöket felmutatni, hogy kénytelen voltam premier plánban végignézni emiatt a jegyessége zátonyra futását...

NINCS "BIZTOS GYÜLEKEZETI HÁTTÉR".... csak ISTEN van!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó...

a református, a katolikus, az evangélikus, a BAPTISTA (én csak tudom), az Agapés, és úgy általában a történelmi gyökerű, illetve "elismert egyház" státuszra törekvő egyházak MINDEGYIKE törleszkedik a jobboldalhoz...

más kérdés hogy ez a dörgölőzés KÖLCSÖNÖS

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd ne kelljen nekem itt bohócot csinálni magamból...

ha megengeditek: kiszállnék!!

ismerek-elismerek-szeretek IGAZI HÍVŐ "EVANGÉLIUMI" keresztényeket számos különböző "csapatból", és hasonlóképpen JOBB és BAL oldalról (sőt... középről, illetve liberális irányból is)

higgyétek el, NAGYON ROSSZ látni a torzsalkodásukat/otokat...

EGY a TEST... az, hogy ki tartozik bele, ki nem, leginkább (Jézus után szabadon) a GYÜMÖLCSÖK alapján dönthető el... ebben nem segít a "másodlagos osztályozási rendszer"

szvsz

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én már rég kiszálltam :wink: ! Éppen ezért, mert csak a torzsalkodást látom (és akkor finoman fejeztem ki magam), és ez nem jó irány.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 09., csütörtök 16:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammen :D

KÉTségtelen Klub rulez :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
furcsa helyzetbe kerültem :)
annak KIFEJTÉSI MÓDJÁTÓL maximálisan el kell határolódjak...

Kedves Net!
Rendben van, határolódjál el, tudom brutális, amit néha mondok, dehát ilyen volt a Mesterem is. :)
Ilyeneket mondott, hogy : "mérgeskígyók fajzatjai" :shock:

Idézet:
innen már világos, hogy HOGY kerül ide a HitGyüli:

Nem, innen sem világos, ugyanis az újjászületést nem a HGy találta ki. Én ide soha nem hoztam HGy témát. Maradjunk továbbra is az Igénél.

Idézet:
ez ott - szerinte - jellemző, míg pl. refiéknél ugye - szerinte - az újjászületés szükségessége mutatja, hogy NEM ÁLTALÁNOS

Ez igaz. Te is tudod, hogy a HGyhez újjászületéssel lehet csatlakozni és legfeljebb innen lehet lecsúszni, vagy elbukni. A ref-be viszont beleszületnek az emberek és a döntő többségük újjászületés nélkül üzemszerű reformátusként mennek a pokolba. Már ha a Biblia igaz.((c)Cserfa)

Idézet:
ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni... itt MUSZÁJ magas cé-re váltanom: EMBER!!! ha TE MÉG nem láttál zöld szemű embert, NE SIESS KIJELENTENI, hogy NEM IS LÉTEZIK!!

Azért jó, hogy nem csatoltál hang file-t. :)
Mint elméleti opciót fenn lehet tartani, de én még újjászületettel nem találkoztam. Megtérttel igen, de rá is rákos daganatként néztek a Református Egyházban.(részletezhetem, ha kéred)
Na ez az amiért üzemszerű szakadék van egy evangéliumi gyülekezet és a Ref között.

Idézet:
jelenthetem: ISMEREK "evangéliumi, újjászületett hívő keresztényeket" refi körökben!!

Nos ezen a ponton el kellene hagyni ezt a topicot és nyitni egy újat, Az újjászületés vajon mi? címmel.

Idézet:
és másfelől: ISMEREK velem együtt ős-budaörsi "kezdetektől ott voltunk" testvért a HGy-ből, aki ANNYIRA KÉPTELEN volt a cselekvő kereszténység LEGALAPVETŐBB vonásait, a gyümölcsöket felmutatni, hogy kénytelen voltam premier plánban végignézni emiatt a jegyessége zátonyra futását...
NINCS "BIZTOS GYÜLEKEZETI HÁTTÉR".... csak ISTEN van!!

Ebben is maximálisan egyetértünk. Én is ismerek a "prakszisom" alatt pár kudarctörténetet, de azok mind olyanok voltak, ahol kudar oka soha nem felekezi tanítás követése, hanem bibliai elvekkel, való szembenállás volt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
ismerek-elismerek-szeretek IGAZI HÍVŐ "EVANGÉLIUMI" keresztényeket számos különböző "csapatból", és hasonlóképpen JOBB és BAL oldalról (sőt... középről, illetve liberális irányból is)

sőt, számos keresztény nem politizál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
net2rist írta:
ismerek-elismerek-szeretek IGAZI HÍVŐ "EVANGÉLIUMI" keresztényeket számos különböző "csapatból", és hasonlóképpen JOBB és BAL oldalról (sőt... középről, illetve liberális irányból is)

sőt, számos keresztény nem politizál.

Kedves Tavasz!
Azért az újjászületettség sokkal fontosabb kérdés mint az, hogy politizál-e, valaki vagy sem. Ráadásul nincs összefüggés a kettő között.

De nem írtál arról hogy vajon miért hallgat a Biblia a politikai-társadalmi rendszerekről, amelyek úgy tűnik nagyon fontos kérdések az emberiség számra.
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mert:

1Kor 15,50 Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:31 
ja


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség