Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 21:20 
Szia Gabi!

Benne vót, Netnek egy másik politikai hozzászólásában.
Érdemes elolvasni.

Szia FM!

Nem értelek, tényleg fontosabb számomra a tisztaság, mint az anyagiak miatti félelem keltés.
Kicsit részletesebben kifejtenéd mi a gond?
Kössz

Szia Net!

Szerintem egy platformon vagyunk, legalább is a Lélek nekem ezt mondja :-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm.... nekem is ezt mondja :D

sőt... azt is mondta, és GYAKORLOM is: aki "politikai platform"-szempontból LEGTÁVOLABB van tőlem, AFELÉ kell LEGINKÁBB nyilvánvalóvá tennem, hogy SEMMI EL NEM VÁLASZTHAT tőle(d)

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 10:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Szia FM!Nem értelek, tényleg fontosabb számomra a tisztaság, mint az anyagiak miatti félelem keltés.
Kicsit részletesebben kifejtenéd mi a gond?
Kössz


A te írásodban az a gond, hogy Isten országát összehozod a 10%-os ígérettel, amit neked ígértek a választási hajcihőben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 14:23 
Szia Net!

Ja, mert Benne nincs szabad meg szolga, meg nő meg férfi meg zsidó, meg arab, meg jobbos, meg balos, meg mit utdom én még ki, meg mit tudod te ki, de ennek is lehetne egy topicot nyitni
:-)

Kedves Magdi!

Arra gondoltam, hogy nem az anyagiakat kell nézni, ha jobbat akarok elérni.
Ha azzal ijesztegetnek, hogy ne próbáljam meg a betartható törvényeket meghozni, csak azért, mert ettől összeomlik az ország, akkor én hittel lépek.
Hiszem, hogy ha a jó és tiszteségesség felé mutató döntést hozok, akkor az bármennyire is nem logikus anyagilag is bejön.

Jézus szavai sokkal gyakorlatiasabbak és általánosabbak, mint gondoljuk.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most vol egy kis időm úgyhogy megírtam a "frankót". :)

A polgári jobboldal nem államközpontú.
Nem szereti a nagy erős államot és főként nem a nagy újraelosztó államot, nem gondolja, hogy támogatni kellene rétegeket, hanem azt mondja, hogy a polgár önálló, öngondoskodó, önmagáért felelős ember, aki nem szereti, ha megmondják, hogy mit csináljon, mert tudja, hogy mi a dolga.
Szereti a szabadságot, az önállóságot, nem szereti, ha más akar helyette dönteni, pláne a pénzét elosztani. Tiszteli a magántulajdont.
A valódi polgárságot, a középosztályt nem kell támogatni, hanem békén kell hagyni.
A polgári jobboldal NEM ANTISZEMITA !
Tiszteli a bibliai erkölcsöket, de herótja van ha egy felekezet állammal összefonódva, előnyökhöz jutva, pláne erőszakosan akarja terjeszteni a hitét.
A polgári jobboldal kapitalista, haszonelvűen néz a világra. Értékmérője a teljesítmény és távol áll tőle minden feudális előjogokat biztosító rendszer.
Ezzel szemben a feudális jobboldal nem teljesítmény, hanem élőjog barát. („Nekünk jár, ezért, meg ezért…!)
A feudális jobboldal antiszemita, nacionalista, államegyházban gondolkodik, a másként gondolkodókkal szemben kirekesztő, antidemokratikus. A problémákat általában máshol, másban, valahol kívül, keresi, bűnbakképzési kényszere van.

A baloldal ármánynak, leküzdendő sorcsapásnak tartja, hogy vannak szegények és gazdagok, tulajdonosok és alkalmazottak. Ennek következtében szolidaritás címszó alatt állandóan a kiegyenlítésem munkálkodik. Úgy gondolja, hogy a gazdagok alapból tartoznak a szegényeknek, mert a különbséget valami igazságtalanság, rendszerhiba okozza. Nem akarja elfogadni, hogy ez törvényszerűség. A kiegyenlítést állami feladatnak tartja ezért etatista, állampárti.
A munkaadóknak kétségkívül helyzeti előnye van, a munkavállalókkal szemben, de ezt nem lehet ármánynak tekinteni.
A baloldali mozgalmaknak az a része amely a hátrányban lévők érdekérvényesítését célozza és erősíti, a keresztények számára is nyugodtan vállalható, de a balszélnek az a gondolata, hogy akkor tesz igazságot, ha a gazdagoktól erővel elveszi a tulajdont és közös tulajdonban szeretné működtetni, az elfogadhatatlan.
A baloldal sem teljesítmény centrikus, hanem egalitárius, ami nagyon rontja a hatékonyságot

A liberalizmus szabadságtisztelete tiszteletre méltó. Az emberi jogok, szabadságjogok nagyon is bibliai alapokkal rendelkeznek. A politikai és gazdasági szabadság szabadelvűség, demokratikus gondolkodás, mind pozitív és vállalható fogalmak.
A liberalizmus szélsőséges árnyalata, amely erkölcsi szabadosságot és totális relativizmust hirdet, keresztény számára szintén nem elfogadható.
Továbbá jellemző még, hogy amíg a jobb és baloldal szélsőségei autarchikus, diktatórikus gondolkodásúak, sokszor össze is érnek, addig a szélsőséges liberalizmus anarchiába hajló.

Összefoglalva. Szerintem mindhárom nagy politikai irányzatnak, van keresztények számára elfogadható és elfogadhatatlan szegmense, ezért valójában egy bibliai keresztény nem világnézeti alapon kell, hogy a politikához hozzáálljon. A keresztény viszonyulás alapja, hogy az adott politikai erő, hogy viszonyul valójában az evangéliumhoz, a vallás és lelkiismereti szabadsághoz.
Amit szeretnék még hozzáfűzni, hogy az általam rajzolt palettán pl. az evangéliumi kereszténység a polgári jobboldalon nagyon jó érezhetné magát, ha létezne ilyen Magyarországon. De nem létezik. Jobboldalunk feudális jobb skáláján terül szét a light-nácitól, a náci-ig. - Eddig még nem szerkesztettem bele senkinek a hozzászólásába, remélem ezután sem fogok. Az előbbi mondat azonban túl messzire megy, még akkor is, ha ezzel nem a célcsoportot, hanem a saját véleményalkotásának realitását minősíti -amúgy kultúrált vitastílusáról ismert - kedves Ex barátunk. (admin) Ezzel a jobboldallal az evangéliumi keresztények nem tudnak közösséget vállalni, a történelmi „keresztények” pedig érdek-összefonódás révén jól el vannak velük.
Az itteni politikai vitánknak ez a gyökere, szerintem.

A különböző politikai nézetek lényege csak annyi, hogy a különböző társadalmi-politikai problémákra különböző megoldásokat kínálnak. Egyik sem abszolut igazság, hiszen egy társadalomnak néha jobbos, néha balos, néha liberális megoldásokra van szüksége. Szélsőségekre viszont soha.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 20:12 
Igen és Ámen!

Tudod Ex, van egy férfi (a Feri), akivel ketten tartunk egy imakört, Biblia olvasást és beszélgetést.
Ő és a családja zsidó származású. Ha valakivel találkozok, aki jobb oldali és szidja a zsidókat, akkor egy dolgot mindig tudatosítok vele:

"Jézus Krisztus helyre állította a zsidóság dicsőségét.
Az én Atyám Ábrahám, Jákob és Izsák Istene!"

Milyen jó, hogy itt vagyok és az adott helyzetben a jobbosok között ezt el tudom már mondani! :-)

Még annyi eszembe jutott, hogy Debrecen, Svájc, Hollandia azért tudott bástyaként jelen lenni a történelem vérzivataros időszakaiban is, mert Kősziklára építettek ezeken a földrajzi helyeken emberek.
Nem mindenki, de sokan!

Nagyon szeretném, hogy sokan építsék az életüket az Úr kijelentéseire és imádságos életet éljenek, mert áldássá lesz az a hely, ahol az Ő nevét segítségül hívják.
És akkor nem lesz szükség baloldalra, liberalizmusra, jobb oldalra
:-)

Még egyszer köszönöm és hidd el én is feudalizmus ellenes vagyok!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 20:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Örülök, hogy áment mondtál rá, remélem, amikor aprópénzre váltjuk a nagy elveket, akkor is megmarad majd az egyetértés. :)

Akkor egy újabb téma felvetés.
Az emberi történelem tele van politikai hatalmi harcokkal, politikai ideológiák világnézetek váltják egymást és küzdenek versengenek egymással, és főleg utóbbi évszázadokban a világot ezek határozzák meg, a Bibilia erről viszont szinte semmit nem beszél. Pedig a múlt nagy eseményeiről is beszámol és a próféciákban a jövő domináns dolairól is beszél. Miért nincs tehát ezekről szó?
:) ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:15 
Mielőtt erre válaszolok, kavics vagyok a tézisedben, mint jobboldali szavazó? :-)


Vissza a tetejére
  
 

Re: Van még olyan, hogy baloldal és jobb oldal?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Kavics!

A topic témáddal kapcsolatosan egy könyvet tudok ajánlani. Simon János politológus írta le egy akadémiai kutatócsoport eredményeit a címbeli kérdésedről. A vizsgálatának a tárgya ha jól emlékszem a Horn, és az Orbán alatti országgyűlési képviselőkkel kapcsolatos. Ezeknek a képviselőknek a gondolkodását, hovatartozását táblázatokkal, és grafikonokkal illusztrálta. Nem is gondoltam előtte, hogy egy ilyen statisztikákkal teletömött könyv ennyire érdekes lehet. Már kb egy éve olvastam, és valami olyasmi a címe, hogy a Magyar parlamenti pártok, országgyűlés, vagy demokrácia, vagy politika, valami ilyesmi.

Érdekes, ahogy az akkori politikusok gondolatainak, magatartásának kimutatásai mennyire leképezik bizonyos előítéleteinket, mások pedig mennyire nem igazolják az előítéleteinket. Mondjuk azóta nagyot változott a helyzet, elég csak a Gyurcsány féle gondolkodás eluralkodására utalni, de mégis tudom ajánlani, hogy valamelyik könyvtárban nézz utána.

Például vizsgálta, hogy a képviselők miként gondolkodnak a hagyományok tisztelete, a vallás, a szociális gondoskodás fontossága, a hazaszeretet, a történelmi értékek, a szabadságjogok fontossága, kissebbségek védelme és még számtalan kérdéskörben. Mint mondtam nagyon jól látni, ahogy sok témakörben tapasztalt vélekedésünket visszaadják a grafikonok. Érdekes, hogy például a jobboldal szociális biztonság fontosságát nagy százalékban fontosnak tartja, ez valami kádári örökség lehet a nyugati jobboldallal szemben, ugyanakkor érezhető, hogy a történelmi hagyományok fontossága, és hasonló hagyományos jobboldali témák most is erősek a jobboldalon.

Mivel régen olvastam már csak részletekre emlékszem belőle, de magam is ki fogom hozni még a könyvtárból, bár egy kicsit elavult, hiszen a Medgyessy, Gyurcsány kormányzat alatti felmérések nincsenek benne. Mondjuk, ha a dec.5-re gondolunk, lehet, hogy ebben a kérdésben is átrajzolódott a kép, mivel a baloldaliak valamennyire azért hazafiasak voltak akkoriban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Mielőtt erre válaszolok, kavics vagyok a tézisedben, mint jobboldali szavazó? :-)


Akkor most leámenezeted, vagy sem?
Az én palettámról nem lehet lemászni, csak elhelyezkedni rajta! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Az ilyen felméréseket azért kellő óvatossággal kezeld. Nem ismerem ezt a könyvet, lehet, hogy tökjó. De a feleségem közvéleménykutató és tudom, hogy a magyar emberek iszonyú mértékben hazudnak, ha a feltett kérdés minősitheti a válaszadót.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:47 
Leámmeneztem a látásodat, miszerint mi a jobb oldal, bal oldal és a liberális eszme. A szélsőségekről is jó szóltál.
Én is rajta vagyok ezen a listán, de azon nem, amit eléd vetítenek a gyülidben. Tudom milyen nehéz szembe menni bizonyos dolgokban akár a gyülekezet vezetőivel is, hát még önmagunkat megtagadni az Úr előtt.
:-)

De tudd az általánosító - egyben látszat békeséget adó - fiókodba nem fogok beugrani. A kérdésedre adandó válasz miatt sem, amit nem fogok addig megmondani, amíg nem tudsz nyílt kérdésre nyílt választ adni.

Pá:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 22:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Én is rajta vagyok ezen a listán, de azon nem, amit eléd vetítenek a gyülidben.

?????
Idézet:
Tudom milyen nehéz szembe menni bizonyos dolgokban akár a gyülekezet vezetőivel is, hát még önmagunkat megtagadni az Úr előtt.

Ne lavírozd el magad a valóságtól! :) Én nem függök sem egzisztenciálisan sem sehogy a gyülekezetemtől. Egyedül Jézustól függök.
Úgyhogy nem tudom milyen önmegtagadást hiányolsz nálam.

Idézet:
De tudd az általánosító - egyben látszat békeséget adó - fiókodba nem fogok beugrani.

???
Én invitáltalak téged semmilyen álbékességes fiókba.

Idézet:
A kérdésedre adandó válasz miatt sem, amit nem fogok addig megmondani, amíg nem tudsz nyílt kérdésre nyílt választ adni.

???
Ha nem akarsz nem válaszol, de tudtommal te tartozol még egy ezt megelőző kérdésre is válasszal.
Továbbá. Miféle nyílt kérdésre nem adtam nyílt válasz?
Tedd fel nyíltan mégesgyszer légyszi, mert nem tudom miről beszélsz.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 07:39 
Kedves Ex!

Az összefoglalva, az a szűrőd, amit az "evangéliumi keresztyének" - de durva, most kapcsolok ez olyan kirekesztő mondat, mint a jobb oldali "csak mi vagyunk a magyarok" kijelentése - vallanak!

Igen, ez a nézet különbség köztünk!
Amíg a politikáról beszéltél, az oldalakról, szélsőségekről, addig tisztán látsz!
Osztom a véleményed annyi kiegészítéssel, hogy a jobb oldalt is kell és lehet segítenie az államnak. Jó és betartható törvényekkel, rendeletekkel.

De amit leírtál - és engem írtál le barátom - annak semmi köze a valósághoz. Nem tartom magam nácinak. Nem tartom magam az államtól kéregetőnek, nem tartom magam az államnak kiszolgáltatottnak.....

Annyira jó lett volna hallani tőled ennyi idő után, hogy vannak a jobb oldalon hívő keresztyének.
Én el tudom mondani, hogy az evangéliumi gyülekezetekben is vannak az Ige és a Lélek által új életet kapott testvéreim.
Akár a hit gyülekezetében is.

De kár, hogy te szegényebb vagy nálam és most sem gazdagodhattál, pedig nagyon szerettem volna.....

:cry:

A kérdésem az volt, hogy beillek-e az "összefoglalva" tézisedbe, mint jobb oldali szavazó?

De amit leírtam magamról az olyan "rábeszélés szagú", ezért már nem várok választ, de azért még egyszer köszönöm a beszélgetéseinket, sok minden érthető lett a számomra.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség