Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 14:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Igen, valóban egy félreértés volt.

Úgy értettem, hogy akik démonizálnak, kirekesztenek, eltaposnak, azokkal szemben minden eszköz megengedett.

Bocs, remélem azért nem volt hasztalan ez a beszélgetés.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 17:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nálunk jelenleg leginkább szélsőjobb szinekben, a világban máshol szélsőbal szinekben is, de leginkább az radikális iszlámban.


Kedves Ex!

Ebben is egyet értünk! Szélsőbal Magyarországon alig van, nem látszódik.
(szélső lib. irányítás szerintem van, de ezt hagyjuk most, talán a "leginkább" jelző miatt gondoltam rá :-) )
A radikális iszlámot én is megvetem, de mivel a Sátán eszközének tartom az erőszak terjesztésére a földön, ezért nem tudok más "fegyvert" elképzelni ellene, mint amivel már legyőzetett a kereszten.
Az Isten áldozatával!

Amiben óriási szakadék van közöttünk, hogy én a FIDESZT és az ezen a párton belül politizálókat, ill. a párt szimpatizánsait nem tartom szélsőségnek (akár csak OV-t, Rostát és magamat látva), míg te annak tartod.
A viták abból fakadnak túlnyomó részt, hogy te ezt a látásodat be akarod bizonyítani ezen a fórumon, mi meg hol védekezünk, hol támadunk.

Persze az is lehet, hogy valaki egy közép pártban elkezd szélsőségesen gondolkodni és viselkedni. Hiszem, hogy a FIDESZ kész arra, hogy az ilyen esetekben bölcsen viselkedjen.
Számomra ilyen jó példa volt a ref. felekezetben HL leváltása a püspöki székből, amikor elkezdett szélsőségesen viselkedni.

Más a bizonyítás kedvéért.
Most hallottam a hírekben, hogy egy történelem tanár SS egyenruhába öltözött és így fotóztatta magát, majd most ezt a tanárt iskola igazgatóvá akarják választani - vagy már meg is tették -. Ezt én mélységesen elítélem abban az esetben, ha a ruhával ő a legkisebb mértékben is azonosul. Sajnos nem tudja milyen személynek szolgáltatja ki magát ezzel. (más egy háborús filmben beöltözött statiszta szerepe)

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ja még annyit a teljeség kedvéért, hogy igen, sajnos létezik magyarországon szélő jobb és ez támadja a jobb középet, igyekszik ebbe befurakodni.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
(szélső lib. irányítás szerintem van, de ezt hagyjuk most, talán a "leginkább" jelző miatt gondoltam rá :-) )
Szélső lib irányítás? Mondanál rá példát, hogy értsem mire gondolsz?

A radikális iszlámot én is megvetem, de mivel a Sátán eszközének tartom az erőszak terjesztésére a földön, ezért nem tudok más "fegyvert" elképzelni ellene, mint amivel már legyőzetett a kereszten.
Az Isten áldozatával!

Idézet:
Amiben óriási szakadék van közöttünk, hogy én a FIDESZT és az ezen a párton belül politizálókat, ill. a párt szimpatizánsait nem tartom szélsőségnek (akár csak OV-t, Rostát és magamat látva), míg te annak tartod.
Ovit meg téged én sem tartalak szélsőségesnek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, addig jó, amíg az ember valamiféle közösséghez tartozik, és ragaszkodik annak a közösségnek az igazságaihoz. Mert ez esetben szociális, közösségi lény. A baj akkor van, amikor az ember atomizált egyed, aki egyszemélyes közösséget alkot sajátmagával. Ennélfogva csupán önmagával lojális, önmaga igazát ismeri el, vagy valamely virtuális közösségének egyedi, érdekei szerint való igazságait, és mindenki mással agresszív, de legalábbis érdekérvényesítő.

Én a királynőre emlékszem, hogy botrányosan viselkedett. Nagyon meglepett a Blair gyászbeszéde, illetve amit belőle hallottam. Ennél jobban csak az lepett meg, amikor Blair áttért a katolikus vallásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Politikus...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Régóta nem olvastam a politikai témákat, egy kicsit meg is csömörtem tőlük, jelen helyzetben talán már nem is nagyon lehet jót, értelmeset mondani.
Az az összevissza beszéd, lavírozgatás, stb. rég nem az ország érdekeiről szól.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tezsvérema zÚrban!

szívemből szósz!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Régóta nem olvastam a politikai témákat, egy kicsit meg is csömörtem tőlük, jelen helyzetben talán már nem is nagyon lehet jót, értelmeset mondani.
Az az összevissza beszéd, lavírozgatás, stb. rég nem az ország érdekeiről szól.


Pedig egész jókat, értelmeseket tudsz mondani, ezt tanusítom.

Az összevissza beszéd most kezd még csak elburjánzani a politikában, közéletben. De még hol a tetőzése?! Az ellenszere a tiszta, következetes érvelés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 14:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Literaty írta:
Régóta nem olvastam a politikai témákat, egy kicsit meg is csömörtem tőlük, jelen helyzetben talán már nem is nagyon lehet jót, értelmeset mondani.
Az az összevissza beszéd, lavírozgatás, stb. rég nem az ország érdekeiről szól.


Pedig egész jókat, értelmeseket tudsz mondani, ezt tanusítom.

Az összevissza beszéd most kezd még csak elburjánzani a politikában, közéletben. De még hol a tetőzése?! Az ellenszere a tiszta, következetes érvelés.
Szerintem nincs itt semmilyen összevissza beszéd. Mindenki teljesen világosan azt hazudja ami az aktuális érdeke, amit a média vezérelt választó hallani akar.
Az igazsággal nem mer előállni senki mert akkor akkor erősen alábbhagy a népszerűsége. Folytatódik csak a 2006-s választási kampány megállás nélkül. :(
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

A szélsőséges liberális gondolkodás szerintem az, amikor "MINDENT a piacnak kell irányítani, mindenek felett áll a VERSENY."

A túlzott liberális gondolkodás kiöli az emberekből a szolidalitást, hiszen egy liberális gondolkodó az EMBERT teszi a középpontba, adott esetbe ÖNMAGÁT.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 19:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lásd az szdsz plakátot:

"Jöjjön el az ÉN országom!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, ez szélsőség, legalább olyan bántó számomra, mint a karjukat lengető árpádsávos fiatalok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A szélsőséges liberális gondolkodás szerintem az, amikor "MINDENT a piacnak kell irányítani, mindenek felett áll a VERSENY."

Akkor mi nagyon mentesek vagyunk a szélsőséges liberális irányításról, mert a drasztikus állami elvonás és az ebből következő korrupció teljesen háttérbe szorítja a valódi piacot és versenyt. :) Egyébként ez a legfőbb oka a döglődésünknek.
Továbbá a piacbarátság nem liberális sajátosság, az szorosan kötődik a konzervatív gondolkodáshoz is.

Idézet:
A túlzott liberális gondolkodás kiöli az emberekből a szolidalitást,
Szerintem meg az állami "gondoskodó" rendszerek ölik ki az emberekből a szolidaritást. "Tőlem már elvonta az állam mindennek az árát, tehát nekem személy szerint nem kötelességem senkiről gondoskodni,majd az állami intézmény elintézi."
Itt a fórumon is hallhattuk már ezt a gondolatot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 06., péntek 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Feltéve ha becsületesen befizetem az adókat!
És feltéve ha Isten nem tesz mellém egy beteg édesányát.

A korrupciót a verseny nem szünteti meg.
Hidd el pontosan látom ezt egy versenyszférában, jól működő cég felső vezetésében dolgozva.
:-(

Persze az államival még "bűkezűbben" bánnak emberek, ezt is aláírom, de az erkölcsösség minimum nevelés kérdése.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség