Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 10:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gyerekek!!! pssssszt!!!

NÉZZÉTEK már meg, hogy csinálja Jézus... ugye milyen jót VESZEKSZIK Nikodémussal...

Nikodémus hivatkozik arra, hogy ő az Istennel való kapcsolatba BELESZÜLETETT és különben is, ő ORSZÁGOS GYÜLEKEZETI VEZETŐ (a Szanhedrin tagja volt)

Jézus meg.... azt mondja: "Dobd ezeket a sutba, ítéld kárnak és szemétnek, és TÉRTJ MEG!!!!"


hááát... legalábbis az ÉN BIBLIÁMBAN nem így van a János három


Hadd mondjam, mindazoknak, akit illet, ugyanazt a KÉPTELENSÉGET, amit Jézus mondott, de UGYANAZZAL A SZERETETTEL is, ahogy Ő mondta:

SZÜKSÉG NÉKED ÚJJÁ SZÜLETNED!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Emberek!

Sikerül megint mellébeszélni..

Én vallom az Ige minden sorát, de nem olvasom bele azt, amit Kálvin, meg jónéhány más neves (nevess) teológus..

Át lehet rándulni a predestinációs topicba, és imádságos szívvel végigolvasni az ottaniakat.
ISTEN NEM SZEMÉLYVÁLOGATÓ - állítom én is a Biblia igazságával, s ez legalább annyira benne van a Szentírásban, mint a Római levél. Ráadásul félreérthetetlenül...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 13:01 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
magamról nyilatkozom: én a TIÉDHEZ tartozom, Zsolt :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 13:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Net!

Ezt elsőre gondoltam. Hisz olyan jól megértettük kezdettől egymást, mint két nyers fogaskerék, aki összerág, majd összekopik. :)

(G)ép-ésszel ez másképp fel sem fogható. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nem fogod elhinni Zsolt, de tisztellek.
Leginkább indulatmentes apologétaságodért.
Azon morfondíroztam; ki-ki általában beleszületik egy bizonyos felekezetbe, annak tanait elsajátítja, magáévá teszi (értsd jól!) - s onnan kezdve védelmezi. (Gyakran belejátszik ebbe a felekezeti hűségbe az a téves nézet, ami több bibliafordításban is rájátszik erre. A Zsidó levél 1o,25 szerint:"El nem hagyván a magunk gyülekezetét.. Legalábbis Károlyi így hozza. Ugyanakkor a valódi szöveg: "..amellett ne hagyjuk abba a nála való összegyülekezésünket mint ez némelyeknek szokásuk.." (Csia ford., de hasonlóan szól a Vida és az Egyszerű fordítás is).
Én nem győzöm csodálni az ÚR jóságát, hogy a nagyon elkötelezett, igen öntudatos katolikusságom mellett a gyermeki kíváncsiságom felhasználásával képes volt megingatni a bebetonozottnak tetsző felekezetiségemet. Mostani vallásgyakorlatomnak is van felekezeti jellege, de messze nem mérvadó, nem is foglalkozunk az adott egyház hitvallásával.
A keveretlen Ige teljességét vallom és szomorúan veszem tudomásul, hogy vannak emberek, akik istennektetszőnek gondolják-vélik az Úrról alkotott despotikus, személyválogató, affekta képet, ami egyszerűen nem fér bele a bibliai istenkép teljességébe.
Áldom és dicsőítem Istent, amiért Ő maga fontosabb volt és maradt számomra minden teológiai interpretációnál...

Búcsúzóul egy lenyelhetetlen (békának tetsző) Ige a predestániciót vallóknak (a sok közül):
"AKI AKARJA, VEGYE AZ ÉLET VIZÉT, INGYEN"
Nagyon nehéz, sőt lehetetlen ebbe belemagyarázni, hogy csak az akarja, aki ki van választva. Mert akkor mivégre a bíztatás, illetve miért nincs ott, hogy a KIVÁLASZTOTTAK vegyék?[/i]

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 21:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Manti!
A hirtelen ide keveredett predestináció vitával ne törődj! Az a lényeg, hogy átmenj az ajtón és hogy aztán mi van a belső oldalra írva: "jó, hogy jöttél", vagy "Isten hozott" teljesen mindegy. Ez már hittitok, ami később nyílik meg.
Nem tartom magam egy élménykereszténynek. A megtérés (metanoia-jelent bűnbánatot is) életút, amit gyakorolni kell, de az első és legemlékezetesebb lépést nem leht lespórolni. Le kell tenni a magában értéktelen életünket Krisztus elé, hogy valódi örök életet kapjunk cserébe. Ez nem megy a bűnösségünk felismerése, megbánása és a Krisztus melletti döntés nélkül.

A beidézett cikket jobb lett volna hanyagolni. Ez a Kozennkay egy komcsi kém, aki újabban ultrajobbos valaki. Jó barátja Körösi Imre, aki "szintén zenész" volt 90 előtt. Okt. 23-án (felvétel készült róla) hangosítón keresztül uszította a tömeget fegyveres felkelésre. Érdekes módon haja szála sem görbült utánna. Az ilyen emberek nyilvánvalóan a nemzeti oldal lejáratására vannak kitalálva. Ha másért ne, taktikai okokból fogadd meg: ha kritizálod Rákosi Mátyást, akkor ne a származását, hanem a tetteit cikizd. Az előbbivel ellenkezést, az utóbbival egyetértőket szerezhetsz.
Ez a Kozenkay cikk olyan dolgokat tartalmaz, amivel nemcsak egy keresztény, de egy konzervatív ember sem érthet egyet. Mi ez a gagyi dolog, hogy jó zsidó, meg nem jó zsidó? Minden embert a tettei minősítenek. Az általánosítás egy szociáldarwinista alapú bibliátlan dolog.

Kedves Net!
Minden megtámadott irányában érvényes a szolidaritásod? Pl: ha muszlimot, vagy palesztint támadnak meg, képes vagy-e pillanatok alatt az azonosulásra velük? Mi a véleményed az elhíresült veretes mondatról: "egy arab először terrorista és csak utána ember"???

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 21:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Zsolt!

Örülök, hogy igéket (Rm) hozol az álláspontod védelmében, mert sokkal gyümölcsüzőbb az igét vizsgálni, mint azon morfondírozni, hogy Ágostontól Kálvinig stb.
És mivel nem akarom szétoffolni ezt a topikot az Eleve erre nyitott :) topikba invitálnálak, és javaslom, hogy tételesen nézzük át a Római levél azon igéit, amelyek szerinted az eleve elrendelést támasztják alá.

Szóval, ha van kedved és időd, várom az igei felvetéseket, és javaslom hogy egyszerre csak max 4-5 kül. igerészt idézz, hogy ne mennyiségi, hanem minőségi módon vizsgálhassuk meg egymás érveit.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Mi a véleményed az elhíresült veretes mondatról: "egy arab először terrorista és csak utána ember"???
Üdv: Kuruc

Nekem pl. ugyanaz a véleményem, mint mikor a Bibliából kiragadják a "nincs Isten" kifejezést. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kuruc írta:
...Mi ez a gagyi dolog, hogy jó zsidó, meg nem jó zsidó? Minden embert a tettei minősítenek. Az általánosítás egy szociáldarwinista alapú bibliátlan dolog.

Kedves Net!
Minden megtámadott irányában érvényes a szolidaritásod? Pl: ha muszlimot, vagy palesztint támadnak meg, képes vagy-e pillanatok alatt az azonosulásra velük? Mi a véleményed az elhíresült veretes mondatról: "egy arab először terrorista és csak utána ember"???

Üdv: Kuruc


namosmá TELJES SZÍVEMBŐL 1etértek veled...

arab (fokozását ismered? ;)) témában meg:

egyelőre ANNYIT tudok tenni ezügyben, hogy 1) van egy szíriai barátom, akit - miután egy ÉVIG senki nem piszkált, h milyen gáz egy keresztény ifiben mindig azt mondani "én mohamedán vagyok" - egyszercsak elért a kegyelem, és megtért...
2) van egy régi gyülitagunk, aki most kint Izraelben EVANGÉLIZÁL az arabok között, és - mindenki őszinte meglepetésére, egyértelműen zsidó kinézete ellenére - még mindig életben van, él és virul
3) tervezem, hogy meglátogatom...

a terroristát meg... arabban - magyarban - öko-verzióban EGYARÁNT először TERRORISTÁNAK tekintem, és UTÁNA nézek a csadorja alá...

TUDNÉK történeteket, okokról-defektekről... de van egy olyan érzésem, h akit ez érdekel, azok nincsenek annyian, h ezt itt a KÖZÖSBEN mesélgessem

szóval: kuruc TESTVÉREM és BARÁTOM: köszönöm a világos szavakat :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 11:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 11:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Indu!

Köszönöm az invitálást, de nem fogadhatom el. Én amit olvastam, tanultam ebben a kérdésben már leírtam. Nem vagyok sem teológus, sem sebész. Miként műtétre sem vállalkozom, így nem érzem magam elhivatva egy teológiai értekezésre.

Ha valaki eddig elolvasta a hozzászólásaimat kb. valami sejtése lehet arról, hogy mi is a ref. hit egyik sarokköve. Elég bőséges a szakirodalma ennek a témának. Tőlem sokkal okosabb emberek írták. Én meg nem szeretnék az okoskodás csapdájába esni.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 12:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Éppen ezért bíztat, sőt szólít fel az Úr a gyermeki hitre, amely magától Istentől veszi az "adást", a tanulnivalókat s nem kell ember és ember szava közt mérlegelni (esetleg hamis szerszámmal), hanem az Ige mérlegére bízni a megfeleltetést. S amire a Szent Szellemmel együtt a tisztán tartott szívünk (=a mi szellemünk) áment mond - azt teljes bozonyossággal képviselhetjük.

Ez által nem más szavát, hitnézetét képviseljük, hanem a magunk isteni meggyőzettetését, meggyőződését..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 12., hétfő 11:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Szevasztok!

Köszönöm szeretetteljes segítségeiteket.

Az eddigiekből gondolom mindenkinek világos, hogy nem szégyellem, hanem büszke vagyok rá és örök hálával tartozom az Úrnak, hogy reformátusnak születhettem.
Címbeli provokatív kérdést, hogy szégyenkeznünk kellene-e a nyitó soraimban hivatkozott Pezenhoffer Antal kiadványa hozta ki, mert ha több ezer oldalas munkát össze lehet néhány szóban foglalni az én megfogalmazásom szerint ez a lényege. Szégyeljük magunkat és sürgősen térjük vissza a Katolikus anyaszentegyház kebelébe.
Kis vita is kialakult. Egy ilyen „művet” el kell-e egyáltalán olvasni, kell-e rá reagálni? Szerintem, kell. Ennek oka pedig az, hogy Szekfű Gyula vitatható munkásságára már, olyan történelmi alapként hivatkozik, amit Ő csak továbbvitt, befejezett. Néhány év és lehet, hogy a Pezenhoffer Antal: A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNELME című „művét”, mint cáfolhatatlan tényeket tárják elénk. (lásd finnugor maszlag)
Sajnos az én tudásom, nem olyan szintű, hogy egy hasonló súlyú cáfolatot tudjak mellé tenni, de reménykedem, hogy a református történészeinknek (olvasva a parokia.hu fórumát) esetleg lesz hozzászólnivalójuk.

A Zsolt által megfogalmazott :
„.. reformátusok állhatatos - de nem kiállhatatlan - hite és hitvallása. „

szerintem is olyan értékeink közzé tartozik, amelyet joggal tarthatunk követendő példának. De talán kicsit tovább is kellene lépni. Itt arra gondolok, hogy nem csak várni kell, a gonosz végső legyőzését, hanem tenni is kell érte.
Azt hittem, hogy csak az Ószövetségi írásokban találok olyan részeket, melyeknek értelmezése gyakran fejlődik vitába is hívő testvéreimmel. De most egy kicsit másként látom Erika jó szándékú, engem az Ő értelmezése szerinti megtérésre buzdító, igerészletét is. Én továbbra is úgy gondolom, hogy nekem (különös kegyelemből) nem kellett a karám oldalfalán beosonni. Nincs szükségem arra sem, hogy nagy megtérési melldöngetéssel, vagy lehajtott fejjel vonuljak be a bejáraton. Én odabent születtem. Majd lehet, hogy egyszer elmondom nektek, azt a különleges és életemben meghatározó eseményt, ami nálam is bekövetkezett és egyfajta fordulópontot jelentett Istennel való kapcsolatomban, ami a Ti szóhasználatotokban a MEGTÉRÉS.

Hívő emberekkel való beszélgetés során gyakran fordul elő, hogy kicsit visszafogottan fejtem ki nézeteimet. Ennek oka, hogy semmiképpen sem akarom megbántani azokat, akik elindultak egy keskeny úton. Inkább azt az Isteni munkálkodást csodálom, ami az egyes emberekben megérleli az Ige gyümölcsét. Azt a sikerélményt, ami az egyénben alakul ki, mikor érzi, hogy bármilyen keskeny is az az út, hatalmas Isteni erők fogják a kezét.

Az pedig, hogy magukat kereszténynek valló felekezeteket kritizáljak még nehezebb dolog, de akkor is vállalom azt a bennem Isten által kiérlelt véleményemet, hogy vannak magukat krisztushívő felekezetnek vallók, melyek nagyon távol vannak tőlem. Ilyen felekezet a Jehova tanúi, Hit gyülekezet, Szientológiai egyház, (majd maga az Ördög). Itt az a legnagyobb baj, hogy az egyes emberek, akik elindultak a keskeny úton de bizonytalanok, keresik az Isten segítségét, nem mindig azonnal adatik meg nekik. Kapaszkodnak egy kézbe és lehet, hogy későn veszik észre, hogy az a kéz bizony szőrös.

Nagyon köszönöm Net segítségét, aki Jézus és Nikodémus vitájával hívja fel a figyelmem a megtérésre. Eszembe sem jut megkérdőjelezni Jézus válaszát, mely szerint Nikodémusnak szüksége van a megtérésre.
A nikodémusoknak meg kell térni. Ez az egyetlen járható Krisztusi út.

És aki még mindig bírja olvasni annak (bár bírálat ért linkjeim miatt) ismét egy link. Egy Ima és imakérés, amit nem régen kaptam emil-ben. Biztosan lesznek, akik szívesen olvassák, még ha katolikus fogalmazású is.

http://www.radiosklub.hu/ha0hk/parokia.htm

Szeretettel : Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség